Projekty unijne

Instytucja, która planuje pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, powinna przygotować projekt, który będzie zawierał wszelkie ważne informacje takie jak: wydatki, harmonogram, źródła finansowania. Konieczne jest, aby projekt odpowiadał na wskazane przez Unię Europejską wymogi, stawiane przyszłym beneficjentom. Jednocześnie powinien być realny do wdrożenia w instytucji, której dotyczy. Pisanie projektów o dofinansowanie stanowi proces wielopłaszczyznowy, wymagający sporządzenia wielu dokumentów i pozyskania licznych załączników. Jednocześnie profesjonalnie przygotowana dokumentacja jest kluczowa dla odniesienia sukcesu w konkursie i otrzymania dofinansowania, dlatego warto zaufać firmom, które wiedzą, w jaki sposób napisać projekt o dofinansowanie i posiadają w tym zakresie rozległe doświadczenie.

Jak napisać projekt o dofinansowanie

Przygotowując projekt o dofinansowanie istotny aspekt to dopasowanie inwestycji do wymogów stawianych w konkursach. Najważniejszy element projektu stanowi budżet razem z harmonogramem oraz opisem i uzasadnieniem wydatków. Projekt powinien też wpisać się w punktację, która jest wskazana w dokumentacji konkursowej – o wybraniu inwestycji do dofinansowania decyduje suma uzyskanych punktów. Jeśli nasza realizacja zawiera działania związane z szeroko pojętym rozwojem (np. zatrudnienie specjalistów, budowanie relacji biznesowych z jednostkami badawczymi), z pewnością otrzymamy więcej punktów. Często premią zostają objęte również cele zdefiniowane w obszarze upublicznienia analiz badawczych i opatentowania otrzymanych wyników. Jednak należy pamiętać, że kryteria są dobrane indywidualnie do każdej branży, dlatego zawsze trzeba szczegółowo zapoznać się z instrukcjami i postarać się je wypełnić w jak najszerszym stopniu.

Pisanie projektów unijnych o dofinansowanie

Zanim zaproponujemy usługę pisania projektów unijnych, zapraszamy Klientów na rozmowę z naszymi Ekspertami w celu omówienia planowanej inwestycji, możliwych sposobów na jej sfinansowanie oraz konkursów, w ramach których będzie możliwość na złożenie wniosku. Po wyborze właściwego konkursu proponujemy przygotowanie pełnej dokumentacji, zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w wybranych programach. Pracujemy do pełnej akceptacji Klienta i pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie czy zmiany, które umiejętnie dostosujemy do wymaganego języka urzędowego oraz obowiązujących procedur. Pisanie projektów o dofinansowanie wymaga precyzji i znajomości najnowszych informacji związanych z programami unijnymi – chętnie wyręczamy naszych Klientów we wszystkich formalnościach, oszczędzając ich czas i gwarantując bezstresowe dopełnienie wymaganych procedur.

Rozliczanie projektów unijnych

Pozyskując dofinansowanie unijne musimy pamiętać, że samo otrzymanie dotacji nie jest jeszcze sukcesem. Projekt należy właściwie rozliczyć. Bierzemy odpowiedzialność za przygotowane przez nas dokumenty, dlatego proponując usługę przygotowania pełnej dokumentacji konkursowej, jednocześnie oferujemy usługę rozliczania przygotowanego projektu unijnego. Chętnie podejmujemy się również koordynowania rozliczeń w imieniu Klientów, dla których wnioski nie były przygotowane przez naszą firmę. Rozliczanie projektów unijnych odbywa się zgodnie z wymogami odpowiedniej instytucji, a także założeniami opisanymi we wniosku. Klient otrzymuje nasze wsparcie na każdym etapie realizacji – kontaktujemy się z urzędnikami, przygotowujemy niezbędne dokumenty, pomagamy wybrać najlepszych dostawców, pilnujemy terminów, tak aby rozliczenie było łatwe i szybkie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Personal Project Service 24
ul. Ks. Skargi 3
47- 400 Racibórz

NIP: 6392012891
Regon: 367464270
KRS: 0000681542

biuro@pps24.pl
793 292 076